تبلیغات اینترنتی

با توجه به اینکه نحوه بازاریابی سنتی و مدرن متفاوت است حتی کسانی که در تجارت های سنتی خود موفق هستند بایستی این آموزش ها را فرا گیرند. در گذری که در سایت refco.ir داشتم مقاله جالبی یافتم که برای این بخش بسیار ضروری است.
در تهیه یک آگهی برای فروش اینترنتی باید 5 قاعده کلی زیر را رعایت کرد:
1- یک آگهی فروش خوب باید خوانندگان را جذب کند.
2- این آگهی باید برای کاربران خسته کننده نباشد و در کوتاه ترین شکل ممکن هدف خود را بیان کند.
3- پیام مورد نظر شما باید به طور واضح در این آگهی مطرح شود و برای مخاطب گنگ نباشد.
4- محتوای آگهی باید دارای اعتبار لازم باشد.
5- این آگهی باید مزایای خرید اینترتی را برای خواننده به طور کامل شرح دهد.
بیایید هر یک از موارد یاد شده را دقیق تر بررسی کنیم:
جذب خوانندگان با تیتر آگهی اولین اولویت در نگارش یک آگهی فروش در اینترنت است. شما در ارائه آگهی برای بازار یابی اینترنتی باید خوانندگان را ملزم کنید که آگهی های فروش مربوط به شرکت شما را بخوانند، بنابراین شما باید نهایت دقت را در ارائه تیترهای آگهی های خود به کار بگیرید که خوانندگان را تشویق به خواندن آگهی های فروش شما بکند.
بنابراین نحوه انتخاب دو یا سه کلمه اول تیتر آگهی بسیار مهم است. از این رو شما باید از کلماتی در ابتدای تیتر فروش خود استفاده کنید که به سرعت توجه خریدار و خواننده را به سوی خود جلب کند. از جمله عبارت ها و کلماتی که می توان در تیترهای آگهی های فروش استفاده کرد، شامل این موارد است: رایگان، شگفت انگیز، جذاب، آسان، اسرار آمیز، برای همه، تضمینی، یکه تاز، اعجاب انگیز، پول ساز، غیر قابل مقایسه، پر سرعت و مانند اینها.
به هر حال به یاد داشته باشید که تیتر انتخابی شما باید به گونه ای باشد که مراجعان را با یک نگاه به سمت خود جذب کند. شما با این کار آنها را به خواندن ادامه متن آگهی مشتاق کنید.
سعی کنید متن آگهی را با ساده ترین حالت ممکن بیان کرده و هر لحظه ارتباط خود را با خوانندگان حفظ کنید. همیشه برای وقت مشتریان خود ارزش و احترام قائل شوید.
متن شما در آگهی باید بسیار واضح و روان باشد و به سادگی منظور شما را به خواننده انتقال دهد. از بیان کلمات سقیل و پیچیده خودداری کنید. این کار تنها خواننده را گیج می کند و خواننده گیج هرگز حاضر به خرید از شما نخواهد بود.
متن شما در آگهی باید آن قدر روان و ساده باشد که حتی یک کودک نیز بتواند به آسانی آن را بفهمد. از بیان کلمات بزرگ و عباراتی که گنگ و پیچیده است خودداری کنید. سعی کنید از کوتاه ترین جملات و پاراگراف ها در متن آگهی استفاده کنید تا آگهی شما برای خواننده خسته کننده نباشد. اگر متن آگهی شما طولانی باشد مطمئن باشید که خوانده نخواهد شد.
ساده بودن متن آگهی بسیار اهمیت دارد. مطمئن باشید که یک متن طولانی، گیج کننده و نا مفهوم کمکی به عملی شدن خواسته شما نخواهد کرد. حتی ممکن است یک خواننده هوشمند را از خواندن آگهی های بعدی شما هم منصرف کند.
موفق ترین آگهی ها، ساده ترین و روان ترین آنهاست، زیرا تنها در ایالات متحده آمریکا یک هفتم مردم (نزدیک 40 میلیون نفر) در خواندن یک آگهی استخدام و یا متن یک صورت حساب با مشکل رو به رو هستند. این آمار مربوط به کشور آمریکا است، اما جالب است بدانید که آمار بسیاری از کشورها از این هم بدتر است.
متاسفانه اکثر افرادی که از اینترنت و خدمات خرید اینترنتی استفاده می کنند از مهارت های خواندن و صحبت کردن زیادی برخوردار نیستند، بنابراین متن شما باید بسیار ساده و در سطح سواد عموم خوانندگان باشد. سعی کنید محصولی را که از طریق اینترنت به فروش می رسانید، دارای گارانتی و اعتبار مناسب باشد.
متاسفانه بسیاری از کسب و کارها تصور می کنند که درصد بالای مشتریان، آنها را همچنان در صدر فروشندگان قرار می دهد. بنابراین از ارائه گارانتی معتبر خودداری می کنند، در صورتی که این تفکر یک تفکر کاملاً اشتباه است. حتی اگر محصول یا خدماتی که شما ارائه می دهید بهترین باشد، تا زمانی که گارانتی مناسبی برای خدمات و محصولات خود ارائه ندهید استقبال زیادی از آن به عمل نخواهد آمد.
در این حالت تعداد مشتریان شما در طول چندین سال ثابت خواهد ماند و یا تغییر چندانی نخواهد کرد. بنابراین اگر گارانتی محصول شما یک ماهه است سعی کنید آن را به دو ماه، سه ماه و یا حتی شش ماه افزایش دهید. این امر به خوانندگان آگهی شما اطمینان خاطر بیشتری خواهد بخشید و در نتیجه فروش شما را بیشتر خواهد کرد.
در نهایت شما باید در آگهی خود نتایج و مزایای محصول و خدمات خود را به طور کامل به خوانندگان شرح دهید. بیان این مزایا اصلی ترین قسمت آگهی در فروش اینترنتی است. آگهی هایی که از طریق روزنامه، مجله و تلویزیون ارائه می شوند شاید برای دفعه اول زیاد جذاب و قابل درک نباشند. ولی این آگهی ها بارها و بارها از طریق این رسانه ها تکرار می شوند و تکرار آنها برای فروشندگان فروش بیشتر و سود آوری در پی خواهد داشت. ولی یک آگهی اینترنتی برای فروش آنلاین باید به حدّی جذاب باشد که با یک بار خواندن خریداران را جذب کند. بنابراین شما برای انتخاب متن یک آگهی تبلیغاتی خوب نیاز به یاری دیگران ندارید. شما با رعایت این پنج قانون پایه می توانید خودتان آگهی های تبلیغاتی برای فروش آنلاین خود طراحی کنید و مطمئناً به نتایج دلخواه خواهید رسید

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخ دهید